طبق خبرهای اعلام شده، و با توجه به گفته ی رئیس اداره زیر ساخت و نرم افزار بانک ملت شاه گشتاسبی،علت اصلی در دریافت رمز دوم پویا وجود مشکل در زیر ساخت های مخابراتی و پیامکی کشور،فاصله و شلوغی منطقه ای و مواردی از این دست می باشد در واقع اپراتوهای تلفن همراه از جمله همراه اول، ایرانسل، رایتل و غیره عامل اصلی نرسیدن پیامک های رمز پویا به کاربران هستند.
عامل اصلی تاخیر دریافت پیامک رمز پویا به مشتریان اپراتورهای تلفن همراه می باشند

جهت خرید سیم کارت دائمی و سیم کارت اعتباری می توانید به مراکز و نمایندگی های مجاز مراجعه نمائید.

با توجه به این صحبت ها به نظر می رسد مشکل اصلی در خصوص دیر رسیدن پیامک رمز پویا مربوط به اپراتورهای تلفن همراه می باشد، از همین رو به مشترکین پیشنهاد می شود به جای سامانه پیامکی از اپلیکیشن رمزنگار برای دریافت رمز یکبارمصرف استفاده کنند.

رمز پویا چیست؟

تا کنون برای خرید از درگاه پرداخت اینترنتی یا انتقال وجه از طریق کارت به کارت، از رمز دوم ثابت یا ایستا استفاده می شد که با ابلاغیه جدید بانک مرکزی و شاپرک برای مقابله با فیشینگ و دیگر ی های اینترنتی، بانک ها موظف شدند رمزی تحت عنوان رمز دوم پویا را در اختیار مشتریان قرار دهند. این رمز که غالباً در یک نرم افزار از سوی بانک تولید می شود و حداکثر هر 120 ثانیه یک بار (بسته به بانک) منقضی شده و رمز جدیدی تولید می شود. همچنین برای افرادی که گوشی هوشمند ندارند، امکان گرفتن رمز پویا از طریق پیامک وجود دارد. در واقع بانک ها و موسسات اعتباری، در راستای ارتقاء سطح امنیت تراکنش های اینترنتی از قبیل خرید و کارت به کارت، امکان گرفتن رمز دوم پویا یا رمز یکبار مصرف را فراهم کرده اند و با استفاده از این رمز، ان قادر به دریافت اطلاعات حساب بانکی افراد و خالی کردن آن نخواهند شد.

پس از راه اندازی رمز پویا برخی از کاربران نسبت به دیر رسیدن پیامک حاوی رمز یکبارمصرف گلایه هایی داشتند و گفتند از آنجایی که هر رمز یکبار مصرفی تنها چند ثانیه اعتبار دارد تاخیر در دریافت پیامک رمز دوم پویا مشکلاتی را برای آنها در زمان خریدهای اینترنتی به وجود می آورد.

با توجه به اطلاعیه روابط عمومی بانک مرکزی جهت جلوگیری از ی های صورت گرفته از حساب های بانکی از ابتدای دی ماه 1398 تمامی رمزهای دوم ایستا کارت های بانکی غیرفعال شده و از این پس انجام تراکنش های بانکی و پرداخت صرفاً با دریافت رمز پویا یا رمز یکبار مصرف امکان پذیر می باشد.

رئیس اداره زیرساخت و نرم افزار بانک ملت با بیان اینکه ما از سامانه هریم دیتا می گیریم و در کسری از ثانیه رمز پویا ارسال می شود اما دیر رسیدن پیامک به دست مشتری دیگر در اختیار بانک نیست،

وی در ادامه گفت: گزارش هایی که من از سیستم می گیرم فاصله بین دریافت تقاضا و تولید و ارسال رمز پویا زیر یک ثانیه است اما مرحله بعد که انتقال رمز تولید شده از بانک به مشتری است، توسط اپراتور تلفن همراه باید انجام شود.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

رمز ,پویا ,بانک ,های ,دریافت ,پیامک ,رمز پویا ,رمز دوم ,دوم پویا ,می شود ,تلفن همراه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


soraya-k moeen03 یه دریا نسیمی از بهشت سایت لیژن lavazemezanashoie mrm71 بهترین سایت directorin James