طبق گزارشات اخیر، در طی چند روز گذشته سامانه ای به نام نت سنج پلاس توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی راه اندازی شد و کاربران می توانند بر روی سرعت اینترنت ثابت و تلفن همراه خود نظارت داشته باشند.
چرا سرعت اینترنت ثابت و تلفن همراه در کشورمان پایین است؟

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری نیز در این خصوص چنین گفت: براساس تست 145 هزار کاربر در سامانه نت سنج پلاس مشخص شد که سرعت اینترنت موبایل در کشور به طور متوسط 24 مگابیت است و این در حالی است که سرعت متوسط اینترنت ثابت 8.5 مگابیت ارزیابی می شود که مطابق استانداردها و اسناد توسعه ای، سرعت اینترنت ثابت مناسب نیست. ما امکان تولید 70 درصد از تجهیزات ارتباطات ثابت در کشور را داریم، که از این ظرفیت می توان برای توسعه بخش اینترنت ثابت کشور استفاده کرد.

در واقع مشترکین با استفاده از وب سایت نت سنج پلاس به راحتی میlrm;توانند سرعت اینترنت خود را رسیدگی نمایند و با شرکت های ارائه دهنده دیگر مقایسه کنند تا بتوانند در نهایت بهترین ارائه کننده را انتخاب کنند.

پس از راه اندازی نت سنج پلاس و بررسی سرعت اینترنت ثابت و موبایل مشخص شد که سرعت اینترنت ثابت در کشور 8.5 مگابیت می باشد، که اصلا سرعت مناسبی محسوب نمی شود.

آذری جهرمی گفت: یک سال و نیم وقت داریم و با وجود اینکه در نقطه عطف تاریخ تحول دیجیتال در دنیا هستیم باید در این حوزه تمرکز ویژه داشته باشیم. از این رو دو پروژه را برای 1.5 سال آینده بر این اساس تعریف کرده ایم.

حمله به زیرساخت های کشور موجب کندی سرعت اینترنت شده است

در طی یک ماه گذشته اختلالات زیادی در اینترنت کشور به وجود آمده بود که این مشکلات در دو روز گذشته به اوج حود ریسد که موجب قطع ارتباط کاربران زیادی شد.

فرهاد فاطمی، بنیان گذار و ناخدای فنی ابر آروان نیز در مورد حملات اخیر به زیرساخت های اینترنتی کشورمان گفت: حدود یک هفته است که دیتاسنترها و سرویس دهندگان مختلف اینترنت مانند افرانت و ایران سرور حملات DDos را تجربه می کنند و این حملات با شدت بیشتر، از دیروز روی ابر آروان و دو دیتاسنتر مبین نت و آسیاتک آمده و درنهایت، به محدودشدن دسترسی برخی دیتاسنترها به ایران منجر شده است. در حمله ی دیروز، به اکثر دیتاسنترهای کشور حمله شد؛ اما احتمالا شدیدترین حمله به ابر آروان معطوف بوده است. شرکت ارتباطات زیر ساخت دلیل این قطعی را حملات منع سرویس توزیع شده یا DDos اعلام کرد و سجاد بنابی، نایب رئیس هیئت مدیره ی شرکت ارتباطات زیرساخت در این خصوص گفت: ساعت 11:45 امروز به دلیل حمله منع سرویس توزیع شده، اینترنت برخی اپراتورهای همراه و ثابت یک ساعت با اختلال مواجه شد که با مداخله ی سپر دژفا و تلاش همکاران شرکت زیرساخت این ارتباطات هم اکنون عادی شده است.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

اینترنت ,سرعت ,ثابت ,کشور ,ارتباطات ,نت ,سرعت اینترنت ,اینترنت ثابت ,نت سنج ,سنج پلاس ,ابر آروان

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


تبلیغات و دیجیتال مارکتینگ خرید اینترنتی فوت فایل رمانتیک | دانلود رمان گروه های آموزشی شهرستان کلاله این لحظه Anna's game fars-dell-mouse عروسک هر چی کی بخوای هس