با توجه به گزارشات اعلام شده، کنفرانس سالانه ی امنیت اطلاعات بلک هت نشستی را تشکیل دادند جدیدترین یافته های خود را در اختیار یکدیگر بگذارند در واقع موضوع اصلی کنفرانس بلک هت در رابطه با آسیب پذیری نرم افزارها، به خصوص نرم افزار های گوشی تلفن همراه در مقابل هک است. در این نشست مشخص شده که سیستم اثر انگشت سیستم عامل اندروید در مقابل بسیاری از حمله های هک آسیب پذیر است. یکی از این آسیب پذیری به هکر اجازه می دهد سیستم تایید پرداخت توسط اثر انگشت را هک کند و از آن رد شود. این در حالی است که اپل از این تست ها و آزمایش ها مقاوم بوده و کاملا سربلند بیرون آمد. هیچ یک از آسیب پذیری ها و نقاط ضعف اندروید در مورد iOS اپل صدق نکرد و هکرها نتوانستند کوچکترین خللی در سیستم شناسه ی لمسی اپل ایجاد کنند.

شکست اندروید از اپل در آزمایش های امنیتی

از آنجایی که امروزه از اثر انگشت برای تایید پرداخت ها استفاده می شود، این امکان وجود دارد که هکرها بتوانند از این سیستم رمزگذاری عبور کنند. اما ماجرا از این هم بدتر و ترسناک تر است. <<تاو وی>> (Tao Wei) و <<یولانگ ژنگ>> (Yulong Zhang) با یک حمله ی جاسوسی به حسگر اثر انگشت توانستند از دور داده های واقعی مربوط به اثر انگشت را از گوشی های HTC One Max و سامسونگ گلکسی S5 بند.
برخلاف این دو گوشی، شناسه ی لمسی اپل هیچ گونه اطلاعات مهم مربوط به اثر انگشت را بدون یک کلید رمز فاش نمی کند. بنابراین، در صورتی که یک هکر بتواند به شناسه ی لمسی دسترسی پیدا کند، جزییات اصلی قفل بوده و در جای خود محفوظ می مانند.
البته خبر خوب برای کاربران اندروید این است که حالا شرکت ها ی سازنده ی گوشی از وجود این نقص آگاه هستند و اکثر آنها دست به کار شده و در قالب به روزرسانی درصدد رفع این نقص ها برآمدند. احتمالا شما هم در همین روزها با یک به روزرسانی برای سیستم عامل اندرویدتان مواجه شدید که در راستای اتفاقات مربوط به همین کنفرانس به کاربران ارایه داده شده است؛ بنابراین اگر با پیغام Software Update مواجه شدید، بهتر است به روزرسانی لازم را انجام دهید.
با این حال بسیاری از افرادی که حساسیت خاصی نسبت به امنیت اطلاعات و داده های شخصی دارند، با وجود چنین هک هایی آرامش خاطر خود را از دست می دهند. سیستم پرداخت لمسی سامسونگ به زودی راه اندازی خواهد شد و دستگاه های مشابهی هم از آن پیروی خواهند کرد. اما با توجه به آسیب پذیری های کشف شده، احتمال آن وجود دارد که کاربران چندان از پرداخت موبایلی استقبال نکنند.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

های ,سیستم ,ی ,ها ,اثر ,انگشت ,اثر انگشت ,آسیب پذیری ,از این ,ی لمسی ,شناسه ی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


فرا دانشجو مطالب اینترنتی D E D S E C loveyaser وبلاگ پی تک Brandy's collection فروشگاه سایت بلاگ بیست سایت بازار تبلیغات هوشمند ایران بنفشه دانلود بانک لینک های دانلود فیلم ، دانلود سریال و دانلود آهنگ میباشد.