کمپانی های تولید کننده تلفن های هوشمند از اوایل سال 20 گوشی های زیادی را با سه دوربین یا بیشتر راه اندازی کرده اند.اوایل فقط یکسری از گوشی های پایین رده از یک یا حداکثر دو دوربین بهره می بردند اما در حال حاضر می توان گفت بالغ بر 90 درصد گوشی ها حداقل از سه دوربین بهره می برند. با این حال هنوز گوشی هایی با دوربین دوگانه یا حتی تکی مثل آیفون SE 2020 وجود دارند طبق بررسی های آژانس تحقیقاتی Omdia، تلفن های هوشمند با دوربین چهارگانه در سال ۲۰۲۰ محبوبیت بیشتری نزد مصرف کنندگان دارند و از راه حل دوربین های سه گانه پیشی می گیرند.
آمار و ارقام از محبوبیت بالای گوشی های  هوشمند با دوربین چهارگانه خبر می دهند

با این اوصاف ذهن بسیاری از کاربران، به دوربین چهارگانه معطوف می شود و نه نوع و کیفیت آن ها. به همین خاطر است که با توجه به گزارش اخیر مؤسسه ی آماری Omdia، می بینیم در سه ماه سوم سال ۲۰۲۰، حدودا ۶۰ درصد گوشی های فروخته شده از دوربین چهارگانه بهره می بردند. در بین این شرکت ها اما اوپو و ریلمی، در سه ماه سوم سال ۲۰۲۰ اصلا محصولی مجهز به یک دوربین راهی بازار نکردند و بخش بزرگی از فروش خود را مدیون گوشی هایی با سه (به خصوص اوپو) و چهار دوربین هستند.

البته شاید بسیاری از کاربران از تمام دوربین های یک گوشی استفاده نکنند، اما بدیهی است یک گوشی با چهار دوربین در عکاسی و فیلم برداری (معمولا) به نسبت محصولی هم رده با یک یا دو دوربین دست کاربر را برای ثبت تصاویری متفاوت بیشتر باز می گذارد. هرچند نباید فراموش کنیم که تنها در گوشی های پرچم دار است که شاید هر چهار دوربین یا در شرایطی پنج دوربین واقعا برای کاربر استفاده داشته باشند. در غیر این صورت گوشی های میان رده یا پایین رده اغلب از دو دوربین ماکرو و سنجش عمق در کنار دوربین فوق عریض و اصلی استفاده می کنند که کیفیت آن ها نیز تعریفی ندارد و به نظر می رسد فقط جهت تبلیغات درون یک گوشی قرار می گیرند.

از طرفی شیائومی که گوشی های میان رده ی زیادی را طی دو سال اخیر راهی بازار کرده، از هر پنج گوشی سه گوشی با دوربین چهارگانه دارد و بیش از ۸۰ درصد گوشی های آن نیز از چند دوربین بهره می برند. هواوی و ویوو هم شرکت هایی بودند که فروش گوشی های آن ها با سه دوربین بیشتر از گوشی های مجهز به چهار دوربین بود.

اما در این بین، تنها شرکتی که نمودار کاملا متفاوتی دارد اپل است. شرکتی که اصلا گوشی های هوشمند با دوربین چهارگانه تولید نکرده و اتفاقا هنوز هم گوشی هایی با یک و دو دوربین هم در سبد محصولات خود دارد. محصول محبوب این شرکت با یک دوربین، آیفون SE 2020 است و گوشی هایی با دو دوربین هم آیفون ۱۱، پرفروش ترین گوشی اپل در سال ۲۰۲۰ که بخش بزرگی از فروش گوشی های این شرکت را به خود اختصاص داده ، آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ مینی هستند.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

دوربین ,گوشی ,های ,سه ,یک ,سال ,گوشی های ,دوربین چهارگانه ,با دوربین ,دو دوربین ,هایی با

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


MOHAMADREZA123 مطالب اینترنتی اینجا همه چی هست آموزش موبایل و کامپیوتر Kathy's memory یکتا:رفقا دارند برای ظهور امام عصر(ع) یارگیری میکنند afsaneh1 واقعیت سوسک زده ... mer-k باتري