کمپانی ال جی اخیرا در بیانیه ای اعلام کرده است قصد دارد که از صنعت موبایل خارج خواهد شود. درواقع این تصمیم باعث می شود کمپانی کره ای تمرکز منابع خود را روی حوزه هایی نظیر قطعات خودروی الکتریکی، برقرار کردن ارتباط دستگاه های مختلف، خانه هوشمند، ربات هوش مصنوعی و راهکارهای برای مدل بنگاه به بنگاه و پلتفرم ها و دستگاه های مختلف بگذارد.
ال جی رسما از دنیای گوشی های هوشمند خداحافظی کرد

ال جی گفته بود بخش موبایل خود را تا سال ۲۰۲۱ به سوددهی می رساند. تعطیل شدن بخش موبایل شرکت ال جی باعث می شود گوشی رول شدنی این شرکت که در طول سال های گذشته سروصدا به راه انداخته بود، راهی بازار نشود؛ آخرین بار این گوشی را در CES 2021 مشاهده کرده بودیم. ال جی در این نمایشگاه گفته بود گوشی رول شدنی را اواخر سال ۲۰۲۱ راهی بازار می کند.

ال جی اعلام کرد گوشی های حال حاضر این شرکت همچنان به فروش می رسند و پشتیبانی از این محصولات برای مدتی و در برخی کشورها ادامه خواهد داشت. این شرکت هنوز درباره تعدیل نیروهای خود صحبت نکرده است و جزئیات درباره این موضوع به صورت محلی اعلام خواهد شد. ال جی تا تیرماه کسب وکار موبایل خود را تعطیل خواهد کرد.

پس از اینکه بخش موبایل ال جی در طول پنج سال گذشته با ضررهای زیادی مواجه شد، در طول ماه های گذشته شایع شده بود که ال جی قصد دارد از این حوزه خارج شود. این شرکت تصمیم گرفته بود در حوزه گوشی های رده بالا با دیگر رقیب کره ای خود، سامسونگ رقابت کند و در این میان، با تولید گوشی های ارزان قیمت سهم بازار رقیب های چینی خود را به دست بیاورد.

با شروع سال میلادی جدید شایعه خروج ال جی از کسب و کار موبایل بیشتر شد. البته سخنگوی این شرکت شایعات اولیه درباره این موضوع را رد کرد و ال جی در رسانه های کره ای از منتشر شدن این شایعات انتقاد کرد. این شرکت در آن زمان گفته بود شاید تغییراتی در بخش موبایل خود ایجاد کند که این موضوع می تواند شامل کوچک شدن این بخش شود.

متأسفانه ال جی از جمله شرکت هایی بود که نتوانست هیچ کدام از ویژگی هایی جدیدی که معرفی می کند، به ترند اصلی دنیای موبایل تبدیل کند. از طرف دیگر گوشی های هوشمند معمولی این شرکت هم نتوانستند با دیگر محصولات بازار رقابت کنند و در قسمت های مختلف از جمله دوربین ضعیف عمل کردند.

ال جی به جمع شرکت هایی می پیوندد که در طول سال های گذشته نتوانستند در حوزه موبایل دوام بیاورند. البته یک سری از این شرکت ها روند تولید گوشی را به شرکت های دیگر واگذار کردند. مثلا گوشی های نوکیا توسط HMD ساخته می شود و تا سال گذشته، گوشی های بلک بری توسط TCL ساخته می شد. HTC هم در سال ۲۰۱۷ بخش زیادی از کسب و کار موبایل خود را به گوگل واگذار کرد.

ال جی بازار موبایل را به رقیب های خود واگذار کرد. این شرکت در طول چند سال گذشته سعی کرده بود گوشی هایی راهی بازار کند که از نظر ظاهر با محصولات دیگر بازار متفاوت باشند. از جمله این گوشی ها می توان به ال جی وینگ اشاره کرد؛ محصولی که یک صفحه نمایش دوم چرخان داشت. این شرکت گوشی دیگری هم به نام ولوت راهی بازار کرده بود که یک صفحه نمایش اکسترنال داشت. ال جی چند سال پیش گوشی G5 ماژولار طراحی کرده بود.

در اسفندماه شایع شده بود که ال جی به دنبال خریداری برای کسب و کار موبایل خود است؛ اما به نظر می رسد گفت وگوها برای پیدا کردن مشتری متوقف شد و ال جی تصمیم گرفت این بخش را تعطیل کند. به گزارش ورج ، ال جی گوشی رول شدنی نمی سازد و تمام برنامه های خود برای عرضه گوشی در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را متوقف کرده است.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

ال ,جی ,های ,گوشی ,شرکت ,موبایل ,ال جی ,این شرکت ,گوشی های ,موبایل خود ,خود را

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


مطالب اینترنتی جدیدترین پست ها مقاله دانشگاهي اپلیکیشن ساز ساخت و طراحی اپلیکیشن اندروید و آیفون k2 دانلود برنامه و نرم افزار اندروید,کامپیوتر Russell's game مهاجرت به استراليا مطالب اینترنتی