بنابر گزارش های اعلام شده در روز های اخیر،طبق آخرین بررسی های انجام شده توسط رگولاتوری در مورد پیامک های تبلیغاتی مزاحم مشخص شده است، که تنها در مدت هفته ی اول در دی ماه 1398 14 هزار و 289 سیم کارت به دلیل تخلف و مزاحمت های ناشی از پیامک های تبلیغاتی مسدود شده است.
سهم هر یک از اپراتورهای تلفن همراه در پیامک های تبلیغاتی مزاحم

اپراتور همراه اول طرحی جذاب برای مشترکین خود ارائه کرده است، سرویس انتقال شارژ همراه اول سرویسی که به مشترکین امکان می دهد در زمانی بسیار کوتاه از خطوط دائمی یا اعتباری برای خطوط اعتباری شارژ یا اعتبار منتقل کنند. به این ترتیب کاربران اعتباری همراه اول می توانند علاوه روش های مرسوم تهیه شارژ، از طریق سایر خطوط همراه اول نیز شارژ خود را افزایش دهند. مبلغ منتقل شده در این سرویس در پایان دوره بر روی قبض کاربر دائمی لحاظ و یا در لحظه انتقال از حساب کاربر اعتباری انتقال دهنده کسر می گردد.

براساس آمار موجود، ایرانسل با حدود 50 میلیون مشترک، 43 درصد و همراه اول نیز با حدود 62 میلیون مشترک، 53 درصد از سهم بازار تلفن همراه را در اختیار دارد. رایتل نیز با حدود 4 میلیون و 500 هزار مشترک، سهم چهار درصدی از این بازار را دارد.

گفتنی است، یکی از اولویت های رگولاتوری جلوگیری از ارسال پیامک های تبلیغاتی مزاحم برای مشترکین است از همین رو مشترکین می توانند با شماره گیری کد دستوری #800*پیامک های تبلیغاتی را غیرفعال کنند و اگر بعد از اعمال این کد دستوری دوباره برایشان از سیم کارت های شخصی پیامک تبلیغاتی ارسال شد، می توانند شماره سیم کارت ارسال کننده پیامک را به سرشماره 195ارسال کنند تا این شماره ها در شبکه مسدود شوند.

با آن که معضل پیامک های تبلیغاتی مشکل جدیدی نیست و چند سالی از شروع مبارزات رگولاتوری با آن می گذرد اما همچنان پیامک هایی هستند که با توجیه ارائه خدمات اپراتور و حمایت از برخی طرح های تبلیغاتی، برای مشترکان ارسال می شود و این موضوع اعتراض هایی را سبب شده است.

طبق آخرین تحقیقات انجام شده توسط رگولاتوری ایرانسل از میان باقیه اپراتورهادر طی دو هفته اول دی ماه بیشترین تعداد سیم کارت های مزاحم مسدود شده را به خود اختصاص داد و حدودا 9295 سیم کارت قطع شد.

علاوه بر ایرانسل، همراه اول نیز با 1702 سیم کارت مزاجم را قطع کرد و سپس در پایان رایتل نیز 3126 سیم کارت خود را قطع کرد.

رگولاتوری در طی این چند سال تلاش زیادی برای ریشه کن کردن مزاحمت های ناشی از پیامک تبلیغاتی انجام داده است و حتی به اپراتورها تاکید کرد که در صورت تخلف به شدت با آنها برخورد خواهد شد. به عنوان مثال به اپراتورها گفته شد که در صورت همکاری با دفاتر خدمات ارتباطی که بدون ضابطه سیم کارت در اختیار افرادی بگذارند که از آن صرفاً برای ارسال پیامک های تیلیغاتی استفاده شود، برخورد و تمامی خدمات این دفاتر قطع خواهد شد.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

های ,پیامک ,تبلیغاتی ,کارت ,اول ,سیم ,سیم کارت ,همراه اول ,های تبلیغاتی ,پیامک های ,تبلیغاتی مزاحم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


سامسونگ ساپورت مطالب اینترنتی پانزدهـــم فروردین آموزش های آنلاین Nicholas's receptions mobilemahdi ارز سنتر باتر بازار تلویزیون خدمات برق ساختمان