با توجه به گزارشات اخیر،ارزش سهام اپل در معاملات روز جمعه تحت تاثیر عملکرد قوی این کمپانی در سه ماهه دوم سال جاری 7.1 درصد صعود کرد در واقع به 412 دلار صعود کرد و تا پایان معاملات 10 درصد جهش یافت و ارزش سرمایه بازار این کمپانی به 1.817 تریلیون دلار رسید و این غول فناوری آمریکایی از آرامکوی سعودی به عنوان ارزشمندترین شرکت سهامی عام جهان پیشی گرفت.
کمپانی اپل با ارزش ترین شرکت جهان شد

از اواخر ماه مارس ۲۰۲۰ (اسفند ۱۳۹۸ و فروردین ۱۳۹۹) تاکنون ارزش سهام اپل همواره رشد صعودی طی کرده و باعث خشنودی سرمایه گذاران شده است. ارزش سهام اپل به دنبال انتشار گزارش مالی سه ماهه ی سوم، در ساعات پایانی جمعه به میزان بیش از ۱۰ درصد رشد کرد. آمار رسمی نشان می دهد اپل در سه ماهه ی گذشته توانسته برخی رکوردهای مهم را جابه جا کند. حتی دنیاگیری ویروس کرونا نیز نتوانسته جلوی پیشرفت اپل را بگیرد. در پایان جمعه ارزش هر سهم از سهام اپل به ۴۲۵٫۰۴ دلار رسیده است.

اپل اکنون رسما به عنوان باارزش ترین شرکت سهامی عام دنیا شناخته می شود. اپل برای دست یابی به این دستاورد مهم توانسته از سد شرکت ملی نفت عربستان یعنیسعودی آرامکوعبور کند. بر اساس گزارش منتشرشده ازسوی رسانه ی CNBC، در پایان جمعه ی گذشته اپل توانست به ارزش بازار ۱٫۸۴ تریلیون دلار دست پیدا کند، درحالی که در همین زمان، ارزش سعودی آرامکو برابربا ۱٫۷۶ تریلیون دلار بود.

بر اساس آمار، سود آمازون در طی دوران کروناویروس دو برابر شده است. شمار کاربران روزانه ی فیسبوک نیز رشدی ۱۲ درصدی پیدا کرده و به ۱٫۷۹ میلیارد نفر رسیده است. چهار شرکت موردبحث حوزه ی فناوری مجموعا ۲۸٫۶ میلیارد دلار سود به جیب زده اند. آن طور که به نظر می رسد، در بحبوبه ی دنیاگیری ویروس کرونا، شرکت های حوزه ی فناوری با قدرت مسیر پیشرفت را طی می کنند.

اپل توانست در سه ماهه ی سوم سال مالی ۲۰۲۰ مجموعا ۵۹٫۷ میلیارد دلار درآمد کسب کند که رشدی ۱۱ درصدی نسبت به سال گذشته به حساب می آید. فروش بسیار خوب رایانه های سری مک و تبلت های سری آیپد یکی از دلایل مهم دست یابی به این درآمد بوده. اپل می گوید به دلیل همه گیری کووید ۱۹ و قرنطینه ی خانگی مردم، میزان تقاضا برای دستگاه های این شرکت به شکلی محسوس بالا رفته است.

اپل در بخشی از بیانیه ی روز گذشته ی خود اعلام کرد که در پی تعدیل سهام چهاربه یک است. این یعنیسرمایه گذارانی که یک سهم از سهام اپل را دراختیار دارند سه سهم دیگر دریافت خواهند کرد. در نظر داشته باشید که براثر تعدیل سهام، تغییری در دارایی سهام داران ایجاد نمی شود، اما پس از آن، سهام با قیمت کمتری قابل خرید خواهد شد. اپل تعدیل سهام چهاربه یک را۲۴ اوت ۲۰۲۰ (۳ شهریور ۱۳۹۹) انجام می دهد. هدف از این کار <<دردسترس قرارگرفتن سهام اپل برای دامنه ی وسیع تری از سرمایه گذاران>> اعلام شده است.

آمازون، گوگل و فیسبوک نیز روز گذشته گزارش مالی جدید خود را منتشر کردند. بسیاری از این شرکت های حوزه ی فناوری سه ماهه ی موفقی پشت سر گذاشتند و توانستند درآمد خوبی به جیب بزنند.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

اپل ,ی ,سهام ,شرکت ,دلار ,ارزش ,سه ماهه ,سهام اپل ,ماهه ی ,حوزه ی ,تریلیون دلار

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


مطالب اینترنتی dkaaren دیجی کاران John's style قصه شب irblogers tabaser یک علاقمند به ای تی majalesalamati واقعیت های دنیای شرط بندی