در دنیای امروزه غول های آمریکایی در حوزه ی فناوری که از آنها با عنوان Big Tech یاد می شود، طی هفته ی گذشته مذارکرات آنلاین با برخی نمایندگان گنگره ی آمریکا صحبت کردند تا در مورد اتهامات اخیر شفاف سازی نمایند. در ماه ها و سال های قبل تعداد زیادی از منتقدان مدعی شده اند چهار کمپانی بزرگ در حوزه ی فناوری یعنی اپل آمازون، گوگل و فیسبوک از قدرت و تسلطشان بر بازار سوءاستفاده کرده و رفتار ضدرقابتی از خود نشان داده اند. مدیران عامل این شرکت ها در جلسه ی آنلاین کنگره حاضر شدند و ضمن رد ادعاها درباره ی نقض قوانین ضد انحصار (آنتی تراست)، گفتند تمام تلاش خود را می کنند که به قوانین پایبند بمانند.
گوگل در واکنش به مشارکت توسعه دهنده BlueMail در تحقیقات کنگره، این اپلیکیشن را از پلی استور حذف کرد

خبرگزاریواشینگتن پست شنبه ی گذشته با انتشار گزارشی مدعی شد که بنیان گذارانBlix، سازنده ی اپلیکیشنBlueMail، می گویند اعتقاد دارند اقدام گوگل برای تلافی کردن حرف های صریح آن ها در پرونده ی آنتی تراست بوده است. این افراد می گویند گوگل قبلا برای حذف اپلیکیشن به آن ها اخطار نداده بود.

بن ولاک، هم بنیان گذارBlix، در مصاحبه ی روز جمعه ی خود می گوید: <<شش سال است که برای گوگل پلی استور اپلیکیشن توسعه می دهیم. بااین حال، امروز صبح بیدار شدیم و فهمیدیم گوگل بدون هیچ اخطاری ما را از پلی استور بیرون کرده است.>> واشینگتن پست به نقل از دن جکسون، گفته است گوگل این موضوع را بررسی می کند. جکسون به عنوان نماینده ی گوگل در گفت و گو باواشینگتن پست درباره ی حذف اپلیکیشنBlueMail از پلی استور نظری نداده است.

گوگل یکی از شرکت هایی بود که در جلسه ی کنگره حضور داشت. سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، در جلسه ی خود با نمایندگان آمریکا گفت تلاش های گوگل به باقی ماندن فناوری های آمریکایی در میدان رقابت با فناوری های بیگانه کمک می کنند. کنگره ی آمریکا تحقیقات بسیار گسترده ای در پرونده ی آنتی تراست بزرگان فناوری انجام داد و برای کسب اطلاعات از همکاری برندهای دیگر هم بهره گرفت. ظاهرا برندی با نامBlix در روند تحقیقات به کنگره کمک کرده است. گزارشی جدید ادعا می کند گوگل اپلیکیشن محبوب ایمیل محورBlueMail را از روی پلی استور حذف کرده تا بدین طریق همکاریBlix با کنگره را تلافی کند.

کنگره ی آمریکا چند روز پیش مدیران عامل Big Tech را گردهم آورد تا سؤالات سختی از آن ها درباره ی فعالیت های شرکت هایشان بپرسد. سؤالاتی که از گوگل شد، مباحث تبلیغات و نحوه ی جمع آوری داده های کاربران را شامل می شد. بااین حال، فراموش نکنید گوگل فروشگاه اپلیکیشن محور بزرگی با عنوان پلی استور دارد که همواره انتقاداتی به آن وارد شده است. منتقدان می گویند گوگل هنگام روی کارآوردن سرویسی جدید، سرویس های مشابه با آن را از پلی استور حذف می کند که رفتاری ضدرقابتی است. اگرBlixواقعا به دلیل همکاری با نهادهای آمریکایی تنبیه شده باشد، احتمالا کنگره در آینده جلسه ی استماع آنتی تراست را به پلی استور هم تعمیم خواهد داد.

براساس گزارش واشینگتن پست، بنیان گذارانBlixمی گویند گوگل گفته است BlueMailقابلیت های اپلیکیشن دیگری را کپی کرده؛ اماBlix این ادعاها را باور ندارد و می گوید گوگل دنبال بهانه جویی است. دن ولاک، دیگر بنیان گذار Blix، دراین باره به واشینگتن پست می گوید: <<تنها دو دلیل برای اقدام اخیر گوگل وجود دارد: یا این شرکت به دلیل کمک ما به تحقیقات کمیته ی قضایی مجلس نمایندگان آمریکا اپلیکیشنBlueMail را حذف کرده یا اینکه خود این شرکت سرویس جدیدی راه اندازی کرده است که رقیبBlix محسوب می شود.>>

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

ی ,گوگل ,های ,کنگره ,پلی ,استور ,پلی استور ,آنتی تراست ,جلسه ی ,ی آمریکا ,در جلسه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


مطالب اینترنتی بلاگ رسمی سایت سیم کارت|موبایل؛ سیم کارت رند و گوشی موبایل اخبار تکنولوژی و فناوری tarfandb مطالب اینترنتی دنیته | میلمان اداری , میز اداری نماینده مجاز پاناسونیک در ایران مطالب اینترنتی طراحي و بهينه سازي سايت tahsilico