با توجه به اینکه افزایش تعرفه ی اینترنت تلفن همراه در سال های اخیر نیتی بسیاری از کاربران را به همراه داشت.دولت در پی رسیدگی به این موضوع با دستورهای قانونی، از اپراتورها درخواست کرد تا قیمت اینترنت تلفن همراه را به حالت قبل برگرداند. آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در صفحه ی اینستاگرام خود گفت: تعرفه ی اینترنت تلفن همراه تا اواخر سال جاری افزایش پیدا نمی کند، اما اینطور که به نظر می رسد این شرایط نمی تواند مدت زمان زیادی بدون تغییر باقی بماند.
مدیرعامل ایرانسل: گران  نشدن اینترنت موبایل، سال آینده منجر به افت کیفیت می شود

بیژن عباسی آرند، مدیرعامل ایرانسل، <<اینترنت موبایل، سرویس لوکسی در دنیا محسوب می شود و تعرفه ی بالایی دارد. در کشور ما سرمایه گذاری کمی در حوزه ی اینترنت ثابت انجام شده اما روی موبایل سرمایه گذاری خوبی شد. در تمام دنیا، این سرمایه گذاری به طور هم زمان روی اینترنت ثابت هم انجام می شود

عباسی اضافه می کند: اگر هم زمان با شبکه موبایل، روی شبکه ی فیبر نوری هم در کشور ما سرمایه گذاری جدی انجام می گرفت، اکنون شاهد قیمت های منطقی تر در تعرفه ی اینترنت ثابت بودیم. به گفته ی عباسی آرند، شبکه ی فیبر نوری نیاز بهسرمایه گذاری اولیه دارد؛ بااین حال،هزینه ی نگه داری و قیمت تمام شده ی آن بسیار کم است. به گفته ی او با اینترنت ثابت می توان سرویس ارزان و باکیفیت تری به مردم داد.

وضعیت اینترنتTD-LTE

عباسی آرند: تعرفه ی پایین اینترنت موبایل دلیل استفاده نکردن مردم از اینترنت ثابت TD-LTE است

مدیرعامل ایرانسل در مورد اینکه چرا اینترنتTD-LTE ایرانسل در اکثر شهرهای کشور پوشش دهی ندارد، می گوید: <<ما در مراکز استان ها و شهرهای بزرگ این پوشش دهی را داریم؛ اما به نسبت اینترنت موبایل، این پوشش بسیار کم است.>>

به گفته ی عباسی،تقاضای بسیار پایین برایTD-LTEدر شهرهای کوچک باعث شده است این شبکه توسعه پیدا نکند. همچنین درحالی که در برخی شهرهای کوچک شبکه TD-LTE ایجاد شده، مصرف در آنجا کم است. مدیرعامل ایرانسل علت این موضوع را تعرفه ی پایین اینترنت موبایل می داند که باعث شده است ترجیح مردم به استفاده از آن به جای اینترنت ثابت باشد. او می گوید: <<اگر اختلاف تعرفه ی موبایل و اینترنت ثابت بیشتر شود، مردم به استفاده از اینترنت ثابت ترغیب می شوند.>> به گفته ی عباسی، اکنون تعرفه ی TD-LTE از اینترنت موبایل پایین تر است؛ اما چون فاصله ی آن چندان زیاد نیست، نتوانسته است بازار خود را پیدا کند.

به گفته ی مدیرعامل ایرانسل، اینترنت TD-LTE این شرکت نسبت به دیگر اپراتورها غالب است و بیشترین سهم بازار (نزدیک به ۶۵ درصد) را در دست دارد. بااین حال کل بازار TD-LTE کوچک مانده است؛ چون جنس تعرفه گذاری اینترنت در کشور به گونه ای نیست که مردم به سمت اینترنت ثابت بروند.

مدیرعامل ایرانسل به خبرنگار می گوید استفادهاز اینترنت موبایل اکنون برای مردم بسیار مرسوم شده؛ این درحالی است که تعرفه ی خیلی ارزان و فشار حداکثری به شبکه موبایل باعث شده تا اداره کردن این بار برای اپراتورها سخت شود. او می گوید راهی جز اصلاح تعرفه ها وجود ندارد.

ما نمی خواهیم فشار به مردم بیاید؛ اما راه حل این است که شبکه ثابت گسترش پیدا کند تا سرویس ارزان تری به مردم در خانه ارائه شود و مردم تنها در زمانی که خانه نیستند، از سرویس مطلوبی روی موبایل استفاده کنند.

عباسی آرند در پاسخ به در مورد عادتی که قیمت های پایین اینترنت موبایل بین مردم ایجاد کرده است، می گوید: <<این از مشکلات تاریخی در کشور ما است. هزینه ی استفاده از اینترنت موبایل در دوره هایی رایگان بوده، گاهی ساعات رایگان یا اینترنت ارزان عرضه شده؛ این استفاده ی گسترده باعث شده تا ضریب نفوذ اینترنت موبایل بسیار زیاد شود.>>

شیوع ویروس کرونا نیز استفاده از اینترنت را بیش از دو برابر افزایش داد. آمار سازمان تنظیم مقررات نشان می دهد که اقبال مردم بیشتر به استفاده از اینترنت موبایل بوده و این اقبال عمومی امسال رشد بیشتری داشته است. رایگان شدن برخی سامانه ها و وب سایت ها برای برقراری ارتباط مجازی دانش آموزان، دانشجویان و دیگر سازمان ها نیز امسال به اپراتورها سپرده شد. تمام این عوامل باعث می شود ظرفیت شبکه ی موبایل پر شود. بیژن عباسی آرند می گوید با نگه داشتن تعرفه ها در وضعیت موجود،سال آینده ظرفیت شبکه پر می شود؛ در این شرایط، اپراتور نمی تواند سرمایه گذاری زیادی انجام دهد چون درآمدش ریالی است؛ درحالی که باید ۷۰ درصد سرمایه گذاری را به صورت ارزی انجام دهد. مدیرعامل ایرانسل می گوید همین وضعیت باعث می شود به دلیل تقاضای زیاد، سال آینده کیفیت اینترنت افت کند و نیتی عمده به وجود بیاید.

اپلیکشن همراه من را نصب کنید و در قرعه کشی همراه اول شرکت نمائید

راهنمای خرید و استفاده از خطوط تلفن همراه دیتای همراه اول

همراه اول از اپلیکشن تلفای رونمایی کرد

عرضه ی اقساطی گوشی های شیائومی توسط همراه اول

در استان مازندران 707میلیون خطوط تلفن همراه وجود دارد

فروش تلفنی محصولات همراه اول

ارائه راهکارهای همراه اول برای ایمنی تلفن های همراه

تلفن ,ی ,اینترنت ,سال ,تعرفه ,نمی ,اینترنت تلفن ,تلفن همراه ,را به ,تعرفه ی ,ی اینترنت

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


safar بانک انواع آموزشی دانلود پایان نامه رشته مدیریت shab-k اوکی مای بلاگ Richard's page Rosemary's receptions divuneha78 seeweb آموزش کامپیوتر